• +90 (312) 844 02 12
  • info@okurmakina.com.tr
PMB 12 MULTIPASS SİRKULASYON PROSES
Ürünler \ Polimer Modifiye Bitüm Tesisi \ PMB 12 MULTIPASS SİRKULASYON PROSES

PMB 12 MULTIPASS SİRKULASYON PROSES

TEK KARIŞTIRMA TANKLI SİSTEM

Tek karıştırma tanklı sistem temel olarak, bitüm ve modifiye edici termo-plastik katkı malzemesinin karıştırılarak değirmen üzerinden aynı tankta sirkülasyon yaptırılarak daha güçlü bir ürün haline getirilmesidir.

Tek karıştırma tanklı sistem üreticiye özel uygulamalar için mükemmel bir esneklik kazandırır. Özellikle derz dolgu malzeme üretimi, çatı membranlı izole uygulamalarında vb. kullanılır.
Doğru malzeme seçimi ile, üreticilere her türlü zorlu koşulda dayanıklı ve kaliteli ürünler sağlar. Şekil 2’de tek tanklı karıştırıcılı sistem (dikey tip, dış cidardan yağ ısıtmalı) gösterilmektedir.

Stok tanklarındaki 150°C’deki bitüm ön ısıtma tankına gönderilir. Bu tankta loadcell yardımı ile tartılan bitüm, 185°C’ye kadar PLC kontrolünde otomatik olarak ısıtılır. Aynı şekilde tartılan termo- plastik kauçuk senkronize olarak reçetedeki karışım oranına göre birinci karıştırma tankında bitümle otomatik olarak karıştırılır. Oluşan karışım hızlı bir şekilde karıştırılıp, değirmenden geçirilerek yine aynı karışım tankına gönderilir. Aynı tankta değirmen vasıtasıyla sirkülasyon yapılır. Ardından teknisyen tarafından alınan numunenin test edilip onaylanması ile süreç devam eder. Onaydan sonra pompa yardımı ile bitmiş ürün stok tanklarına gönderilir.