Son yıllarda ürün yelpazemize katılan bu üretim tesisi daha çok gelişmekte olan ülkelerde yol inşaat firmalarınca tercih edilmektedir.

Tercihe göre su bazlı bitüm emülsiyonu yerine petrol bazlı bitüm emülsiyonu (Cut-Back) sunabilen Okur Makina bu konuda yaptığı çalışmalarla yüksek kapasitede, hassas ve kararlı bir tesisi müşterilerine sunmaktadır.

Üretim prosesinde bitüm, invertörlü bitüm pompası ile filtreden emilir ve debimetreden geçerek reçete oranlarına göre hassas bir şekilde statik miksere gönderilir. Aynı şekilde kerosen, invertörlü kerosen pompası ile filtreden emilir ve debimetreden alınanan sinyaller sayesinde reçete oranlarına göre hassas bir şekilde statik miksere gönderilir

Tüm ekipmanlar exproof özelliği taşımaktadır.

Okur Makina olarak tasarladığımız statik mikser 316 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiş olup homojen karıştırma kabiliyeti ile tesisin kalbi konumundadır.

Statik miksere ulaşan bitüm ve kerosen homojen şekilde karışarak mükemmel bir Cut‑Back emülsiyonu oluştururlar. Numune alma vanasından alınan örnekler ile testten geçirilen Cut-Back bitüm emülsiyonu stok tanklarına gönderilir.

Bütün işlemler tam otomatik ve manuel olarak bir PLC tarafından kontrol ve idare edilir.