Çok hassas üretimler için seçilen bu model en çok soğuk harç kaplamaları (Slurry Seal)uygulamaları için tercih edilirler. Üretimin kesintisiz ve sürekli (Continuous) olması nedeni ile tesis, çift çözelti tanklı olarak taşınabilir ve konteynır içinde tasarımlandırılmıştır.

Üretim prosesinde, bitüm, çözelti, solvent, DOP, lateks gibi sıvı malzeme pompaları invertör yardımı ile çalıştırılır ve istenilen oranlarda prosese malzeme beslemesi yapabilme kabiliyetindedirler. Ayrıca her pompanın arkasına bir debimetre yerleştirilerek, pompalama esnasında sistemin ihtiyacı olan miktarı, debimetreden alınan bilgilerle kararlı olması sağlanmaktadır.

Bitüm ve solvent reçeteye göre belirlenen oranlarda statik mikserden geçirilerek bitümün istenilen penetrasyon değerlerinde olması sağlanır. Ayrıca DOP malzemesi ile bitümün yapışma kabiliyeti artırılması için belirli oranda aynı statik mikserde karışım sağlanmaktadır. Statik mikserden kalifiye olarak çıkan bitüm kararlı bir şekilde collaidal değirmene ulaşır.

Çözelti, poliproetilen (PP3) malzemeden imal edilmiş tanklarda hazırlanır. Reçetedeki diğer katkı malzemeleri (Emülgatör, Asit, Stabilizer) için bir tartım ünitesi dizayn edilmiştir. Böylece tüm katkı malzemeleri kolayca ayarlanarak kararlı bir şekilde çözelti tanklarına gönderilir. Çözelti için gerekli suyun ısıtılması için iki farklı donanımı bünyesinde bulundurur. Dışarıdan gelen soğuk suyu elektrikli ısıtıcılar yardımı ile ya da emülsiyon ürün çıkışına yerleştirilen bir plakalı ısı eşanjörü ile kolayca sağlanır. Bu çağdaş uygulama ile zaman ve ısı enerjisi tasarrufu sağlanmış olur. Sıcaklığı ve pH değeri uygun hale gelen ve homojen olarak karışmış çözelti, 316 kalite paslanmaz çelik, in-line dikey santrifüj pompa ile debimetreden geçerek collaidal değirmene ulaşır.

Değirmene ulaşan bitüm ve çözelti karışır, yüksek hızda parçalanır ve mükemmel bir emülsiyon oluştururlar. Takribi sıcaklığı 80-90˚C civarında olan bitüm emülsiyonu, bir plakalı ısı eşanjöründen geçirilerek sıcaklık yaklaşık 60˚C’ye düşürülür. Ardından farklı bir statik mikser yardımı ile diğer katkı malzemeleri ilave edilir ve farklı bitüm emülsiyonları üretilebilir.Numune alma vanasından alınan örneklerin test onayından sonra bitüm emülsiyonu stok tanklarına gönderilir.Tüm sistem tam otomatik ya da manuel olarak kontrol edilebilir.

 
ÖZELLİKLER MODELLER
EMTES 3 EMTES 8 EMTES 12 EMTES 20 CBTES 30 LABTES
Kapasite (t/sa) 3 8 12 20 30 1
Üretim Tipi
Parti (Semi-Continuous) x x Cut-Back (Sürekli Üretim)
Sürekli (Inline) x x x x x
Sürekli (Continuous)
Taşınabilirlik Konteynır 20’ & 40' W x L x H 2,4 x 7,5 x 2,6 Konteynır 20' Konteynır 40' Konteynır 20' Mobil
Çözelti Tank Sayısı 1 & 2 1 1 & 2 2 x 1
Çözelti Dozajı Flowmetre Flowmetre Flowmetre Flowmetre x Dijital Sayaç
Bitüm Dozajı Flowmetre Dijital Sayaç Flowmetre Flowmetre Flowmetre Dijital Sayaç
Değirmen Tipi GAP Ayarlı Değişken Hızlı GAP Ayarlı Sabit Devirli GAP Ayarlı Değişken Hızlı GAP Ayarlı Değişken Hızlı x GAP Ayarlı Değişken Hızlı
Parçalama Boyutu(μm) 0.1 0.1 0.1 0.1 x 0.1
Solvent Dozajı Flowmetre x Flowmetre Flowmetre Flowmetre x
Emülgatör & Asit Dozajı Loadcell Loadcell Loadcell Loadcell x x
Isıtma Elektrikli/ Kızgın Yağlı Elektrikli/ Kızgın Yağlı Elektrikli/ Kızgın Yağlı Elektrikli/ Kızgın Yağlı Elektrikli/ Kızgın Yağlı Elektrikli
Kontrol Manuel / Tam Otomatik Manuel / Tam Otomatik Manuel / Tam Otomatik Manuel / Tam Otomatik Manuel / Tam Otomatik Manuel / Tam Otomatik
İlave Ekipmanlar DOP Latex DOP Latex DOP Latex DOP Latex DOP Latex DOP Latex
Elektrikli Isıtıcı x x
Isı Eşanjörü x x
Toplam Güç (kW) 75 61 90 105 30 5