Tank, ADR’nin tasarım ve imalat ile ilgili şartlarını düzenleyen hükümlerine ve onay kuruluşunun (Türkiye mevzuatı tarafından onay kuruluşu olarak tanınan kurum/kuruluş) onaylamış olduğu tank tipine uygun olup TS EN 13094 dizayn standardına uygun, silindirik kesitli tasarıma sahiptir.

Ön ve arkada 1’er adet dış bombe, tank içerisinde TS EN 13094 dizayn standardına uygun dalgakıranlar mevcuttur.

ISO 3834 kaynaklı imalat kalite yeterlilik onayına sahip, Silindirik gövde yapısında enlemesine eksiz, yekpare levhalar ve bunların kaynak birleşimlerinde en uzun kaynak dikiş teknolojisiyle üretilen, en az sayıda birleşim (T) noktasına sahip, emniyetli, pürüzsüz düzgün yüzeyli, eşsiz gövde yapısındadır.

Kesintisiz yüksek performanslı kaynak teknolojisi kullanılarak, gövde üzerindeki stres etkisi ve insan faktöründen oluşan kaynak hataları minimize edilip çarpma ve darbelere karşı emniyetli hale getirilmiştir.

ADR 1.8.7.6 maddesine uygun 304 kalite paslanmaz çelik, 500 mm çapında, çalışma basıncı 1 bar ve çalışma sıcaklığı 200 ˚C Conta olarak Graphite Impregnanent Fibre kullanılan Menhol kapağı.

ADR 1.8.7.6 maddesine uygun vakum emniyet valfi, Basınç emniyet valfi ve ani basınç yükselmelerine karşı (0,5 bar) patlama diski ile yüksek güvenliğe sahip hale getirilmiştir.

Tankın içerisinde sıvı kalmayacak şekilde tam boşaltım sağlayacak şekilde şasi eğimli olarak tasarlanmıştır.