Sathi kaplama uygulamalarında kullanılan iki malzemeden biri olan agrega, belirli standartlara bağlı olarak boyut, şekil, sağlamlık ve en önemlisi de yüzey temizliği testlerinden geçerek uygun kriterlerde olması gerekmektedir.

Agrega, sathi kaplama uygulamaları için son derece temiz ve tamamen yıkanmış olmalıdır.

Ağırlıkolarak 0.63 mm elekte geçen malzeme oranı % 0.5 ten az olmalıdır. Ayrıca agrega yüzeyinde en ufak miktarda kil bulunmamalıdır. Aksi taktirde uygulamaya çokbüyükzararverir. Kildoğalolaraksuseverveinanılmaz şekilde suyu absorbe eder. İçerisindeki su bitüm ile agrega arasındaki bağı zayıflatır. Uygulamayı başarısız kılar. Agrega temizliği, standart numarası TS 3530-EN933-1’a göre uyumlu olarak test edilir.

OKUR MAKİNA olarak yukarıdaki bilgiler ışığında OKUR YIKAMA tesisini müşterilerin hizmetine sunmuştur. OKUR YIKAMA; Agrega yükleme silosu, elek besleme ve kamyon yükleme konveyörleri, yıkama eleği ve temiz ve kirli su hazneleri, pompa ve filtrelerinden oluşan kompakt mobil bir tesistir.

OKUR YIKAMA 80-100 t/h kapasitesinde ve günlük (8 saat) ortalama su sarfiyatı 20-30 m3/h civarında olmaktadır.

OKUR Yıkama müşteri isteğine bağlı olarak 60 -150 t/h kapasitesine kadar çeşitli aralıklarda imal edilir.

Daha fazla bilgi için info@okurmakina.com.tr adresinden bilgi talep ediniz

KAMYONA DİREK YÜKLEME

Yıkanmış ve susuzlandırılmış agreganın yere düşmeden istenildiği anda kamyona veya OKURKOMBİ ye yüklemesi sağlanır. Katlanabilir bantlı konveyör sayesinde kolayca yüklenen agrega, yerdeki tüm istenmeyen unsurlardan korunmuş olur

AGREGA YIKAMA ELEĞİ

Yeni nesil OKUR MAKİNA tasarımı olan, iki adet titreşim vibrasyon motorlu yıkama eleği, hem yıkama hem de susuzlandırma işlemlerini yapabilen yüksek performanslı bir makinadır. Makinamızda dünyanın en iyisi olan ithal vibrasyon motorları ve amortisörler kullanılmaktadır

KONVEYÖRLER

Elek besleme konveyörü ve kamyon yükleme konveyörü olmak üzere farklı tasarımlardan oluşmaktadır. Yüksek performanslı desenli lastik bantlar kullanılarak performans yükseltilmiştir. Ayrıca kamyon yükleme konveyörü uzun mesafeli yer değişimler için katlanabilme özelliğini kullanarak kolayca transfer edilirler. .

AGREGA (MICIR) HAZNESİ

Agrega haznesi 5.5m3 olup, ilave kapakları ile 4m3 toplam 9.5 m3 hacmindedir. Güçlü ızgaraları ile dışarıdan girebilecek büyük agrega ve parçaların eleğe gitmesini önler. Manuel ayarlamalı giyotin tip kapak sistemi mevcuttur. Alttan yerleştirilen konveyör banta göre ağız açıklığı ayarlanmıştır.

SU TANKI

Temiz su tank haznesi 8 m3 olup, adam deliği kapağı, temizleme borusu, yüzer tip şamandıralı seviye göstergesi, giriş ve çıkış boruları ile ana makine ile bir bütünlük sağlamaktadır