Sathi kaplama, Seal coat tabakalarında bitümlü bağlayıcının uygulamasında, astar, yapıştırma tabakalarında, fog-seal uygulamalarında kullanılan kamyon üstü bir makinadır. Serim esnasında m2ye düşen malzeme miktarı kg cinsinden, şöför mahalinde bulunan dijital gösterge ile kumanda edilebilir. Kamyon ana şanzumanından tahrik alan hidrolik pompa, asfalt pompasına bağlı olarak hidrolik motor gücü ile dönme momenti sağlanmaktadır.

Hidrolik olarak istenilen debi ayarı variable (değişken debili) pompa ile yapılmaktadır. Asfalt tankının ısıtılması; iki adet otomatik ateşlemeli termostat ve seviye kontrollü brülör ile sağlanır. Sıcaklık kontrolü PT 100 termocouple ve dijital gösterge ile sağlanır. Ayrıca şamandıra sistemine bağlı siviçle emniyetli bir yanma sağlanır. Sprey bar sistemi, kabinden ve arkadan açma kapama sistemine (pnömatik) sahip olduğu gibi manuel olarak da kumanda grubu mevcuttur.

Sprey bar vanaları konik sfero döküm özel imalattır. Yola serilecek olan malzeme miktarının (m2/kg) ayarı ve otomatik beşinci teker hareketi, kumanda kabininden dijital olarak ayarlanır. İkmal kaynağından doldurma, sprey bar içinde sirkülasyon, püskürtme, kollardan ayrı püskürtme, el püskürtmesi, ikmal kaynağından depolama tankına transfer, tankta sirkülasyon görevlerini eksiksiz yerine getirir. Çelik emiş borusu ve el püskürtme aparatı mevcuttur.