Karayolları, dünyanın her ülkesinde en çok kullanılan ve en büyük trafik yükünü kaldıran ulaşım alanıdır. Tekerleğin icadı ile hızlanan yolculuklar, otomobillerin yaygınlaşmaya başlamasıyla yollardan beklenen kaliteyi artırmıştır. İkinci Dünya Savaşı sonrasında pek çok ülkenin asfalt yol yapımına önem vermesi sonucu, konu hızla ivme kazanmıştır.

Asfalt kaplama ile bambaşka bir konfor sunarak, gelişmişlik ölçütlerinden birisi olarak kabul edilen yol üretimi, 20.yüzyıldan beri makine ve ulaştırma mühendisliklerinin önemli bir sahası olmuştur.

Nüfusa paralel hızla artan araç sayısına ve trafiğe bağlı olarak nitelikli yollara daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Ekonomik ve sosyal faaliyetlerin arttığı, zamanın daha değerli olduğu bir dünyada özellikle karayolu ulaşımından beklenti daima en üst seviyededir.

Bu gelişmeler ve beklentiler doğrultusunda; Abdullah Okur tarafından kızgın yağ ısıtmalı sistemlerinin servise alınması ile sektöre giren ve bugün 150’e yakın personeli ile hizmet veren Okur Asfalt ve Makina Ekipmanları, güvenilir bir marka olarak 50 yıldır yoluna devam etmektedir.

16.000 m2’lik üretim, 20.000 m2’lik depolama alanında ISO 9001 Kalite Yönetim, ISO 14001 Çevre Yönetim, ISO İşyeri Sağlık Güvenlik Yönetim Sistemleri ile evrensel standartlarda çalışmalarını sürdürmektedir.