1- Sathi kaplama uygulamalarında kullanılan iki malzemeden biri olan agrega, belirli standartlara bağlı olarak boyut, şekil, sağlamlık ve en önemlisi de yüzey temizliği testlerinden geçerek uygun kriterlerde olması gerekmektedir. Sathi kaplama uygulamaları için kullanılacak Agrega malzemesi son derece temiz ve tamamen yıkanmış olmalıdır. 0.63 mm elekten geçen malzemenin ağırlık oranı % 0.5 ten az olmalıdır. Agrega yüzeyinde en ufak miktarda dahi kil bulunmamalıdır. Aksi taktirde uygulamaya çok büyük zarar verir. Kil maddesinin suyu emme gücü çok yüksek olduğu için içerisindeki su, bitüm ile agrega arasındaki bağı zayıflatır. Uygulamayı başarısız kılar. Agrega temizliği, standart numarası TS 3530-EN933-1’a göre uyumlu olarak test edilir.

Agrega Yıkama Tesisi: Izgaralı agrega bunkeri, konveyör, ters açılı elek, yüksek basınçlı sulu yıkama sistemi ve yıkanmış agrega konveyörü ve trafiğe uygun O3 belgeli mobil şase donanımlarından oluşmaktadır.

2- Müşterinin ihtiyacı analiz edildikten sonra, kullanılacak uygulama tipine ve miktarına bağlı olarak müşteri odaklı bir tasarım sunulur.

3- Agrega Bunkeri; kolay yüklenebilir ızgara tasarımı sayesinde, zararlı maddelerin sisteme girişini engeller.

4- Kullanılan elektrik enerjisi hem şebeke hem de jeneratörden beslenir. Jeneratör isteğe bağlı sunulur.

5- Uluslararası standartlara uygunluk ve mükemmel kalitedeki temiz ürün sayesinde müşteri memnuniyeti sağlanır. Yol sathi kaplama uygulamalarında kullanılan agrega malzemesinin yapışma performansı, kalitenin birinci unsurudur.

6- Teknolojideki gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli güncellemeler hızla uygulanmaktadır. Operasyonlar tek tuş ve tek kullanıcı işletim rahatlığına sahiptir.

7- Kalitenin sürdürülebilirliği için ürün standartlarından hiçbir koşulda ödün verilmez.

8- Makina ergonomisi; her türlü kamyona göre ayarlanabilir olması sayesinde montaj, demontaj ve devreye alma bakımından hızlı ve pratiktir.

9- Yatırım amortisman geri dönüş hızı sayesinde yatırım ve işletme maliyetleri en aza indirgenmiştir.

10- Çalışma prensiplerimiz uluslararası makine ve emniyet güvenliği standartları çerçevesinde yürütülmektedir.

11- Üretimlerin kalitesi, sürdürülebilirlik esasına bağlı olarak korunmaktadır.

12- Satış sonrası servis hizmetleri, dünyanın her noktasına aynı standartlarda ve kesintisiz olarak verilmektedir.

13- Eğitimler; üst yönetim, kalite kontrol, bakım ve operatör grupların gereksinimlerine uygun olarak verilmektedir.

Makinenin yüksek performansı sayesinde agrega malzemesinin temizliği, diğer yıkama tesislerine göre büyük üstünlük sağlamaktadır.

Minimum su sarfiyatı ile büyük avantaja sahiptir.

Kapalı sistem yıkama teknolojisi sayesinde çevresine atık bırakmamaktadır.

Çekilir tip şase yapısı sayesinde O3 tip onayı alarak, trafikte özel izine gerek olmadan transfere uygundur.

Kurulum, devreye alma ve transfer hazırlıkları çok kısa zamanda sağlanır.

Agrega Yıkama Makinesi manuel olarak operatör ile çalıştırılır.

İşletme kolaylığı ve pratikliği müşteri memnuniyeti sağlar.

Bakım maliyetleri ekonomiktir.

MODELLER
TEKNİK ÖZELLİKLER OKUR AYT 80
ÖLÇÜLER (UZUNLUK x EN x YÜKSEKLİK) mm 10.950x2500x3900
AĞIRLIK (kg) 3.600
ŞASE TİPİ MOBİL
AGREGA BUNKERİ KAPASİTESİ (m3) 7
TEMİZ SU TANKI 2
KİRLİ SU TANKI 2
ELEK MOTOR GÜCÜ (kW) 26,5
TOPLAM MOTOR GÜCÜ (kW) 30

Sathi kaplama uygulamalarında kullanılan iki malzemeden biri olan agrega, belirli standartlara bağlı olarak boyut, şekil, sağlamlık ve en önemlisi de yüzey temizliği testlerinden geçerek uygun kriterlerde olması gerekmektedir.

Agrega, sathi kaplama uygulamaları için son derece temiz ve tamamen yıkanmış olmalıdır.

Ağırlıkolarak 0.63 mm elekte geçen malzeme oranı % 0.5 ten az olmalıdır. Ayrıca agrega yüzeyinde en ufak miktarda kil bulunmamalıdır. Aksi taktirde uygulamaya çokbüyükzararverir. Kildoğalolaraksuseverveinanılmaz şekilde suyu absorbe eder. İçerisindeki su bitüm ile agrega arasındaki bağı zayıflatır. Uygulamayı başarısız kılar. Agrega temizliği, standart numarası TS 3530-EN933-1’a göre uyumlu olarak test edilir.

OKUR MAKİNA olarak yukarıdaki bilgiler ışığında OKUR YIKAMA tesisini müşterilerin hizmetine sunmuştur. OKUR YIKAMA; Agrega yükleme silosu, elek besleme ve kamyon yükleme konveyörleri, yıkama eleği ve temiz ve kirli su hazneleri, pompa ve filtrelerinden oluşan kompakt mobil bir tesistir.

OKUR YIKAMA 80-100 t/h kapasitesinde ve günlük (8 saat) ortalama su sarfiyatı 20-30 m3/h civarında olmaktadır.

OKUR Yıkama müşteri isteğine bağlı olarak 60 -150 t/h kapasitesine kadar çeşitli aralıklarda imal edilir.

Daha fazla bilgi için info@okurmakina.com.tr adresinden bilgi talep ediniz

KAMYONA DİREK YÜKLEME

Yıkanmış ve susuzlandırılmış agreganın yere düşmeden istenildiği anda kamyona veya OKURKOMBİ ye yüklemesi sağlanır. Katlanabilir bantlı konveyör sayesinde kolayca yüklenen agrega, yerdeki tüm istenmeyen unsurlardan korunmuş olur

AGREGA YIKAMA ELEĞİ

Yeni nesil OKUR MAKİNA tasarımı olan, iki adet titreşim vibrasyon motorlu yıkama eleği, hem yıkama hem de susuzlandırma işlemlerini yapabilen yüksek performanslı bir makinadır. Makinamızda dünyanın en iyisi olan ithal vibrasyon motorları ve amortisörler kullanılmaktadır

KONVEYÖRLER

Elek besleme konveyörü ve kamyon yükleme konveyörü olmak üzere farklı tasarımlardan oluşmaktadır. Yüksek performanslı desenli lastik bantlar kullanılarak performans yükseltilmiştir. Ayrıca kamyon yükleme konveyörü uzun mesafeli yer değişimler için katlanabilme özelliğini kullanarak kolayca transfer edilirler. .

AGREGA (MICIR) HAZNESİ

Agrega haznesi 5.5m3 olup, ilave kapakları ile 4m3 toplam 9.5 m3 hacmindedir. Güçlü ızgaraları ile dışarıdan girebilecek büyük agrega ve parçaların eleğe gitmesini önler. Manuel ayarlamalı giyotin tip kapak sistemi mevcuttur. Alttan yerleştirilen konveyör banta göre ağız açıklığı ayarlanmıştır.

SU TANKI

Temiz su tank haznesi 8 m3 olup, adam deliği kapağı, temizleme borusu, yüzer tip şamandıralı seviye göstergesi, giriş ve çıkış boruları ile ana makine ile bir bütünlük sağlamaktadır